Vinotéka

kurdějovských vín

Máme rádi víno. Rádi ho pijeme, ochutnáváme, degustujeme, bavíme se o něm, občas ho také vyléváme, ale hlavně ho ctíme.

Ctíme práci vinaře. Víme, jak těžká a dlouhá je práce na vinohradu a ve sklepě, než si můžete víno poprvé nalít, přivonět si k němu a pozorně ochutnat.

Proto jsme vybudovali naši vinotéku, klub přátel vína Žabinec. Chtěli jsme pít víno v krásném vinařském prostředí, které je důstojné pro degustaci. V naší vinotéce je možné u vína v tichosti posedět, nebo si u něj hlasitě zazpívat. Pozvěte k nám svoje přátele, rodinu, nebo obchodní partnery. Vína, která nabízíme, sami rádi pijeme. Jsou od našich kamarádů, kurdějovských vinařů, nebo od vinařů z okolí, kterým věříme. Umíme předat příběh jejich vín a připravit pro vás řízenou sommeliérské degustaci.

K vínu vám nabídneme dobroty a další pochutiny, labužnické misky a náš domácí chleba. Můžeme vám připravit celou hostinu.

Uvidíte, že pořádat jakoukoliv oslavu na „Žabincu“ je velká zábava, protože u nás to žije!

Vinotéka je volně přístupná pro veřejnost v pátek a sobotu. Pro hosty penzionu je otevřeno dle přání. Ceny pronájmu najdete v ceníku.

 

Vinařská turistika

Rádi vám připravíme procházku po vinařské stezce. Můžeme si povídat s vinařem o výrobě vína, práci na vinici a podívat se, jak víno zraje. Na konci tohoto výletu mezi vinohrady vám připravíme malý piknik, posezení na vinici a degustaci něčeho dobrého.

Naše vinotéka nabízí to nejlepší z místních a okolních vinařství.