Zveme vás na St. Johann Fest

21. června 2021

Spolek kurdějovských vinařů ve spolupráci s obcí a místní farností pořádá první ročník tzv. St. Johann Fest, letní přehlídka kurdějovských vín.

Jde o obnovení tradice, tyto slavnosti vína byly pořádány v Kurdějově s datem narození Jana Křtitele, tedy 24. června. Chceme proto obnovit tuto tradici a vrátit věhlas vinohradnictví a výroby vína v Kurdějově do předválečné slávy. Letos kurdějovská farnost slaví svůj duchovní svátek narození Jana Křtitele již 19/6, příští rok bychom tyto dvě slavnosti rádi spojili.

Akce bude koncipována jako zábavné odpoledne i pro rodiny s dětmi, super jídlem (street food – hamburgery, BBQ kuřecí křídla, hot dogy, domácí hranolky, salát apod.)., s večerním koncertem a zábavou v režii kapely Pool Litters.

Součástí akce bude otevřený kostel, podzemní chodby. Přijďte a ochutnejte kurdějovská vína přímo na place za hospodou, v areálu Obecního úřadu.

Program

14 – 16 h Dětský rumraj – program pro děti, DJ
16- 17 h Recitál Martiny Zavadilové – folklór na harmoniku – zpěv a tanec
17 – 18 h Country Jiřího Gebauera – zpěv
18 – 19 h Oldies Party – repro muzika pro tanec – mix starých písniček od folku až po rock
20 – 24 h Večerní zábava s kapelou Pool Litters Hustopeče

Další články

Spustili jsme nový web

Spustili jsme nový web

Máme velikou radost, že vám konečně můžeme ukázat náš nový web. Najdete na něm vše podstatné o tom, kde Žabinec leží, co nabízí a jak si jej můžete užít. Zároveň jsme spustili nový rezervační systém, díky kterému si sami ověříte, zda je ve Vámi vybraném termínu volno...

Podporujeme rozvoj Kurdějova

Podporujeme rozvoj Kurdějova

Obec Kurdějov má šanci se stát pěknou a vyhledávanou vinařskou obcí. Nikdy to není jen o jednom subjektu, ale budování povědomí  Kurdějova jako významné vinařské obce je dílem vícero rozličných společenství. Každý vinař, i ten malý, vyrábějící vína pouze pro sebe,...