Když chcete zažít Moravu, objevte Kurdějov.

To nejhezčí najdete u nás. V Kurdějově.

V Kurdějově se nám líbí. Krajina má tady u nás úplně jiný ráz, než mají roviny kolem Pálavy. Začíná zde Ždánická Vrchovina, a proto je celý Kurdějov v údolí, kolem kterého se rozprostírají lesy, pole a svažité viniční tratě.

U nás můžete zahlédnout muflony, srny, daňky, nebo divočáky. Unikátní příroda je protkána turistickými trasami a cyklostezkami.

Nejznámější jsou Velkopavlovická stezka, krajem André, trasa Modré hory. Obrovský rozmach zažívá v našem regionu vinařství. Vznikají nové viniční tratě a vína z Kurdějova jsou opravdu vynikající.

Za návštěvu stojí přírodní rezervace Kamenný vrch, která je součástí rozlehlé přírodní lokality Natura. Rostou zde chráněné stepní rostliny a také vzácné druhy orchidejí. Vede tudy okružní Mandloňová trasa, která vás dovede k unikáním Mandloňovým sadům. Krásná procházka. Mandloně jsou obzvláště nádherné na jaře, v době květu.

Hlavní historickou dominantou Kurdějova je kostel svatého Jana Křtitele, nádherná gotická stavba z 1. poloviny 14. století.

Je toho hodně, co vám můžeme v Kurdějově nabídnout, když k nám přijedete na návštěvu. Cykloturistiku, sportovní vyžití, návštěvu vinařství, skvělou gastronomii. O čem se ale jistě přesvědčíte sami, je to, že tu žijí přátelští lidé, kteří vám s úsměvem podají sklenici dobrého vína.

Vinařská turistika

Rádi vám připravíme procházku po vinařské stezce. Můžeme si povídat s vinařem o výrobě vína, práci na vinici a podívat se, jak víno zraje. Na konci tohoto výletu mezi vinohrady vám připravíme malý piknik, posezení na vinici a degustaci něčeho dobrého.

nebo obdarujte své blízké