E-shop kurdějovských vín

Od 2500 Kč doprava zdarma | Od 7500 Kč 10% sleva
Máte kupón? Uplatněte ho před platbou v pokladně

Novinka: Připravujeme pro vás nový e-shop Apelace Kurdějov

Vinařství sv. Václav

O vinařství ↓

Vinařství vlastní Tomáš Teplý. Náš kamarád, souputník a velký propagátor kurdějovských vín. Tomáš je ten, který vsadil jako první mezi vinaři na Kurdějov, jeho charakteristickou krajinu a vinařskou historii. Podle něj lze dobrá vína vyrábět pouze z vlastních vinic. Jen tak máte záruku, že do sklepa doveze mimořádně kvalitní hrozny. Jeho vína jsou v režimu BIO. Spoléhá se na šetrnou ruční práci a redukovanou sklizeň. Vinařství sv. Václav, to jsou velká vína. Tomáš je proto hlavním dodavatelem vín pro náš penzion.

Viniční tratě: Stará hora, Díly.

Hlavní odrůdy: Sauvignon, Riesling, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Merlot a rezistentní Saphira.

Máme v nabídce: je naším dvorním vinařem a v nabídce máme celý sortiment vín Vinařství sv. Václav

Proqin

O vinařství ↓

Vlastník, neutuchající sekáč sektů a znalec sabrage Martin Prokeš. Proquin se dnes specializuje hlavně na šumivá vína. Sekt Mathias, vlajková loď vinařství, je skutečně klasické šumivé víno z bratrské kombinace odrůd Pinot Blanc a Chardonnay vyráběné ručně metodou kvašením v láhvi. Elegantní a komplexní vůně se svěží kyselinkou. Vynikající jako aperitiv. Výborně se hodí ke snídani v našem penzionu. V nabídce máme také sekt vyrobený z modrých hroznů odrůdy Pinot Noir. Hrozny na tento sekt pochází z místní starobylé kurdějovské tratě Ebenberg. Je až neuvěřitelné, kolik práce dá výroba takového sektu. Martin nás několikrát tímto procesem provedl a chutnali jsme společně opravdu dobré sekty. Jsme proto rádi, že je můžeme nabídnout i vám.

Máme v nabídce: držíme základní řadu šumivých vín Matthias, Stephanus a Brut Intelligent Cuvée

Vinařství Klobása

O vinařství ↓

Malé, exkluzivní vinařství Vlastislava Klobásy z nedalekých Nikolčic. Základem prestiže tohoto vinařství je vinohrad v nikolčické trati Neuperk. Pozemek, se sprašovou půdou má unikátní mikroklima a hrozny zde dosahují vysokých přívlastků. Z Vlastíkových vinic můžeme doporučit Veltlínské zelené, ze starých keřů a Ryzlink Vlašský. Další zajímavá vína jsou Sauvignon, Pinot Gris, Tramín červený a Ryzlink Rýnský. Z červených nabízí Zweigeltrebe a Dornfelder.

Máme v nabídce: vždy u nás nejdete Veltlínské zelené, staré keře, Ryzlink Vlašský a Ryzlink Rýnský

Víno J. Stávek

O vinařství ↓

Vinařství roku 2017 sídlí v nedalekých Němčičkách. Specializuje se na odrůdu Frankovka a je známé také výrobou rosé a fortifikovaných vín. Posezení v tomto vinařském dvoře při prezentaci vína je báseň o révě vinné. Dozvíte se všechno o vínech. Ochutnáte dědův Karmazín nebo Frankovku, která je nádherným útokem na chuťové buňky. Honza Stávek je expert na plná rosé. Jeho růžové má velký potenciál a je vhodné také k delšímu ležení a archivaci. S Honzou se potkáváme často na vinařských seminářích, na kterých přednáší. Jako správný profesor vín.

Máme v nabídce: pravidelně naskladňujeme červená vína Frankovka a Karmazín, a výběr rosé vín.

Vican rodinné vinařství

O vinařství ↓

Vlastník vinařství a producent filmových Bobulí Tomáš Vican je absolutním vítězem Vinařství roku 2019. Děkujeme moc Tomášovi a Martině Vicanovým, že se můžeme účastnit této jízdy. Jejich záběr je obrovský. Zajímavá je řada vín herce Karla Rodena. Ten, kdo má rád přírodní vína, může ochutnat kvevri, víno zrající ve speciálních hliněných amforách. Je dobré porovnat Ryzlink Vlašský z Ořechové hory s dalším Ryzlinkem z Mušlova. Při návštěvě vinařství Vican se určitě nebudete nudit. Sýry z jejich vlastní malovýroby se nádherně snoubí s víny, které nabízejí.

Máme v nabídce: snažíme se držet základní nabídku vín z vinařství, a doporučujeme Muškát Žlutý a Ryzlink Vlašský, Ořechová hora.

Náš merchandising